připravujeme
Rekondiční masáž
Je velmi pravděpodobné, že masáž patří k nejstarším léčebným prostředkům v historii lidstva. Byla zřejmě používána již v pravěku. Bolesti poraněných míst lze mírnit nebo i odstranit třením či hnětením, což jsou základní masérské hmaty.

Rovněž od nejstarších dob je známé využití masáže k odstraňování únavy a k celkovému osvěžení. To potvrzují poznatky dřívějších cestovatelů a mořeplavců, které získali u národů, žijících zcela primitivním způsobem života, např. na tichomořských ostrovech, v Indonésii a též u Indiánů v Americe. Původ slova „masáž“ rovněž usvědčuje, že vznikla již velmi dávno. Pravděpodobně název „masáž“ je odvozen od řeckého slova „massó“, což znamená mačkati, hnísti. Slovní kmen se objevuje ve francouzském slově „masser“, které má v podstatě týž význam a hlavně také zřejmou zásluhu na zmezinárodnění tohoto výrazu v řadě jazyků. Kmen slova „masáž“ je možno vidět i v hebrejském slově „mašeš“, v arabském „mas“, v latinském „massa“, v sanskrtu „makch“, což většinou znamená vždy tříti, mazati.

Nejstarší písemné památky o masáži jsou známky z Egypta. V Ebersově papyru, který někteří badatelé datují až do doby 5 000 let př. n. l., je uváděna masáž jako jeden z možných léčebných prostředků. Rovněž z Číny pocházejí velmi staré písemné zprávy, v kánonu Nei Tchány Sou Wen, který pravděpodobně napsal Houang-Ti, je pojednání o použití masáže a gymnastiky v péči o tělo.

Indie je další zemí, kde byla masáž využívána už v nejstarších dobách jako součást osobní denní hygieny. Při válečném tažení do Indie zjistil Alexandr Veliký, že indičtí lékaři velmi často používali masáže jako léčebného prostředku.Sportovní masáž
Za původní zakladatele sportovní masáže je možno snad považovat Babyloňany a Asyřany, kteří používali masáže hlavně ve vojsku. V asyrském městě Ninive, v paláci krále Sanheriba byla nalezena alabastrová váza, na níž je znázorněna masáž. Masáž znali i staří Peršané a Egypťané, kteří při ni používali různých vonných mastí a směsí nilského bahna s olejem, jež v těch dobách vlastně nahrazovaly mýdlo. Od Egypťanů se masáži naučili Židé, u nichž byla masáž často obestřena rouškou náboženské obřadnosti. Z Bible je známo, jak Máří Magdaléna umyla Kristu nohy, otřela je vlastními vlasy a mazala vonnou mastí. To byla vlastně nejen pocta, ale i osvěžující masáž.

Do Řecka se masáž dostala z Egypta. První zmínka o ní je už v Homérově Odyssei. Zde je popisován způsob masáže, jak Kiele v lázni masírovala Odyssea. Řekové znali dobře léčebnou masáž, kterou používali již před Hippokratem k léčbě zlomenin, což si dnes jen těžko dovedeme představit. Hippokratův učitel Herodikos znal dobře masáž – sám pravidelně cvičil, užíval automasáže a dožil se 100 let.

Hippokrates poznal, že vhodnou masáží lze napjaté svaly uvolňovat a svaly ochablé utužovat. Věděl, že mírná masáž podporuje přírůstek na tělesné hmotnosti, vydatná masáž působí naopak. Znal také příznivý účinek masáže na krevní oběh, nespavost, hojení následků poranění, atd.

Řecko je zřejmě první zemí, kde se masáž začala uplatňovat při různých druzích tělesného cvičení a při sportu. Je známo, že se masáž používala před sportovními zápasy, že ji prováděli tzv. „aleptové“, pomocí oleje s přídavkem jemného písku a pryskyřic z různých dřev, kořenů a plodů, jež měli účinek masáže zesílit. Aleptové prováděli masáže někdy tak hrubě, že si řečtí sportovci stěžovali. V tom hrubším způsobu masáže můžeme spatřovat jakousi prvotní přípravnou masáž před sportovním výkonem (masáž pohotovostní). Po zápase si řečtí sportovci stírali směs oleje, pryskyřic, písku, potu a prachu zahnutými škrabkami, jak ukazuje socha atleta zvaná Apoxyomenos. Obdobná škrabka je např. v muzeu v Aquinku.

Římané se naučili masáži od Řeků. Udává se, že ji převzal z Bythynie Asképiadés. Doporučoval masáž jako jeden ze základních zdravotních prostředků. Dělil ji na suchou a s tukem (olejem) a dále podle trvání na dlouhodobou a krátkodobou. Zavedl též nový masážní hmat – chvění. Velmi podporoval správnou životosprávu, zejména střídmost v jídle a pití, používání tělesných cvičení a masáže.

Největší zásluhy o rozvoj masáže v tomto období má nejslavnější z římských lékařů Claudios Galénos. Byl lékařem školy gladiátorů. Zde používal jako první cílevědomě masáž přípravnou, nazývanou frictio, která spočívala ve tření a hnětení, ze začátku lehkém, později se přidávalo na síle, ale nesměly se překročit určité meze, aby masáž nebyla bolestivá. Po zápasech a závodech používal sportovní masáže, kterou nazýval apoterapeutickou, k odstranění únavy. Učil, že soustavně prováděnou masáží a vhodným přizpůsobením tréninku může dobře zesílit svalstvo a sportovec je tak snadno připraven na vrcholné výkony. Pro všechny výše uvedené okolnosti je Galénos plným právem pokládán za praotce sportovní masáže.
1054_1.jpg
Režim před masáží či terapií
Před masáží zhruba 1 hodinu nejezte. Dodržujte během dne pitný režim, popřípadě pokud jdete na masáž či terapii ráno, den před tím se soustřeďte na pitný režim. Před masáží nepijte žádný alkohol. Pokud jste nachlazeni není dobré masáž či terapii absolvovat. V případě, že trpíte některou z kožních chorob nejdříve navštivte dermatologa. Pokud máte otevřené rány či ranky na těle masáž neabsolvujte. V případě rozsáhlého akné v hnisavé podobě masáž není vhodná. Chráníte své zdraví i zdraví ostatních.

Režim po masáži či terapii
Po masáži zvyšte pitný režim, a to z důvodu vyplavování toxinů z těla. Minimálně dvě hodiny buďte v klidovém režimu. Po masáži nikdy nekonzumujte alkohol. Po terapii (např. reiki), nepožívejte alkohol ani den po té. Nikdy se nesprchujte, nechoďte na plavání, nesportujte, „nedávejte si vanu“ v dalších dvou hodinách po masáži. Nejlépe s těmito aktivitami vydržte do druhého dne. Nekonzumujte ledové nápoje. Po masáži taktéž nenavštěvujte saunu.

Pokud jste po onemocnění, kdy jste užívali antibiotika, vyčkejte s masáží 14 dní po dobrání antibiotik!!!! Je velmi důležité lhůtu dodržet, jinak se vám bude nemoc vracet.
Nenechávejte se masírovat, pokud máte chřipku nebo horečku či nějaké jiné vážné zdravotní potíže, záněty kloubů a svalů, křečové žíly, kožní vyrážky, plísně, velké modřiny, nádory, vředy. Masáž není vhodná ani při vážných srdečních onemocněních a rakovině.

CELKOVÁ KONTRAINDIKACE ...
při horečnatých, infekčních a akutně zánětlivých onemocněních
při srdečních onemocněních
při nádorových onemocněních
při aterosklerotických onemocněních
při onemocněních a poraněních dutiny břišní
při krvácivých stavech - leukémie, hemofilie
po nedávných operacích (závažná operace - vyčkat min. 1 rok, menší zákrok - vyčkat 6 měsíců)
při celkové tělesné vyčerpanosti a sešlosti
při psychózách a pod vlivem alkoholu a psychotropních látek
těsně po jídle
ČÁSTEČNÉ KONTRAINDIKACE ...
v místech křečových žil, zánětu žil nebo bércových vředů
v místech otoků nejasného původu
v místech hnisavých nebo plísňových onemocnění
v místech zanícených kloubů
v místech krvácejících poranění
v místech zhmožděnin, bodnutí hmyzem, pooperačních ran
v místech zvětšených mízních uzlin, mateřských znamének, zanícených nebo vředových afekcí
,ženy v šestinedělí a při menstruaci
břicho při akutních onemocněních žlučníku
břicho při úporné zácpě, při průjmech a při nevyprázdněném močovém měchýri
čerstvé tetování
Zároveň neprovádíme celkovou masáž při vysokém, nízkém či kolísavém krevním tlaku, cukrovce a epilepsii. Při těchto onemocněních je nutné celkovou masáž rozdělit do několika (alespoň dvou) etap.

NOVINKY PRO ROK 2019

V roce 2019 se můžete těšit na nové projekty a služby.

V současné době hledáme prostory pro realizaci nejen pro zde nabízené služby.

Z tohoto důvodu jsou v současné době dostupné baby masáže a masáže pro těhotné, kde mohu dorazit k Vám do pohodlí domova. V kombinaci k těmto službám je dostupná i aromaterapie.

Lokality, kde je možné služby využít jsou Jesenice u Rakovníka a Rakovník.

Děkuji a věřím, že v nejbližší době Vám již nabídneme více.

Již nyní se můžete objednávat.

Těším se na Vás.

Ester Šafránek

Objednávat se můžete na +420 728 652 151 nebo masaze-ester@seznam.cz, ester@estersafranek.cz
girl.png
Těhotenská masáž je vhodná od 3 měsíce těhotenství až do porodu :-) Těhotenská masáž je velmi příjemná a prospěšná záležitost. V posledním měsíci těhotenství můžete díky speciálně sestaveným hmatům i výrazně podpořit váš porod. Je pro nás důležité, aby jste se v tomto pro ženu důležitém období u nás cítila dobře.Můžete tedy čekat profesionální přístup a další informace, které vám budou ku prospěchu :-)
těhotná.jpg
Bylinné měšce jsou novinkou mezi relaxačními, masážními technikami. Dochází k úplněmu uvolění těla i duše :-). Jsou určeny pro klienty, kteří si chtějí dopřát luxus a netradiční voňavý, léčivý zážitek.
166645_172435559458741_158325484203082_324701_5571598_n.jpg
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Sjednání termínu je předem na objednání
Spolupracujeme: CHÉQUE DÉJEUNER, SODEXHO, BENEFIT PLUS

Přijímáme i platby přes fakturu i možnost pro osoby, které čerpají FKSP.

Pozn: Pokud uplatňujete při platbě jakýkoli šek či vystavujeme fakturu pro FKSP, není možno uplatnit jakékoli zvýhodnění či využít probíhající akce.
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one